Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się trądziku u osoby dorosłej?

Czy trądzik kiedyś zniknie? Leczyłam się Izotekiem przez rok po roku wrócił. Potem leczyłam pół roku i sama przerwałam bo była już poprawa (praktycznie po dwóch trzech miesiącach) wrócił na dobre po roku mimo że od pół roku jakieś drobne nie przeszkadzające mi wypryski wychodziły z reguły przy okresie. Dawkę myślę miałam dobrą bo dermatolog (prywatnie) poprzednia liczyła. Teraz idę do dermatologa już na NFZ aby przepisał mi Izotek. Nie chce całe życie się borykać. Mój trądzik jest ,,genetyczny", są to krosty ropne głównie w obrębie ust (więc broda)
KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy