Jak prawidłowo się nawadniać podczas upałów?

Dzień dobry. Wszyscy mówią, że w upały trzeba się nawadniać i pić wodę. Ale ile dokładnie? Czy cała butelka 1,5-litrowa Cisowianki wystarczy? A przy aktywności fizycznej albo pracy fizycznej na słońcu ile wody wystarczy? Pytam się dlatego, bo martwię się trochę, że się odwodnię, ale nie chcę się równocześnie się przewodnić jak za dużo wypiję. Co jest lepsze woda czy napoje izotoniczne? Ja nie wierzę składom izotoników, więc w kwestii napojow izotonicznych jestem nie pewny. A np. domowej roboty izotonik też będzie dobry?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 8 miesięcy temu

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do spożywania nadmiernej ilości płynów (np. niewydolność nerek lub krążenia) to warto przyjmować 2-3l płynów przy aktywności fizycznej i wysokiej temperaturze otoczenia. Zdrowe osoby o prawidłowo zbilansowanej diecie zwykle nie wymagają suplementacji mikroelementów.