Jak prawidłowo zmienić tabletki antykoncepcyjne na inne?

Witam, Chciałabym zmienić tabletki Azalia, które stosuje na Daylette (właśnie skończyłam karmić piersią dziecko). Czy mogę przerwać stosowanie azali w każdej chwili i rozpocząć przyjmowanie Daylette? Czy wskazane jest raczej dokończenie opakowania i jakaś przerwa przed rozpoczęciem stosowania Daylette? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
KOBIETA, 36 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

nagła zmiana tabletek antykoncepcyjnych bez konsultacji z lekarzem nie jest najlepszym pomysłem. Zachęcamy serdecznie, by zanim zdecyduje się Pani na ten krok, skonsultowała się ze swoim ginekologiem. Specjalista przeprowadzi wywiad, zleci potrzebne badania i będzie mógł wskazać najlepszy moment na zmianę antykoncepcji.

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat antykoncepcji hormonalnej na serwisie abcZdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.