Jak przestać ranić ludzi przez swoje niezdecydowanie?

Witam, Mój problem polega na tym , że w ostatnim czasie nie radzę sobie ze sprawami sercowymi . Byłam z mężczyzną 2 lata po czym go zdradziłam i zostawiłam, ponieważ zauroczył mnie inny.Minął krótki dosyć okres i się z nim związałam .Jednak po 2 miesiącach widzę , że popełniłam bład . Musiałam zakończyć związek .Czuję sie potwornie źle , bo zdradziłam człowieka , którego kocham i jeszcze "wykorzystałam" innego który tez nie jest mi obojętny.Jak przestać ranić ludzi przez swoje niezdecydowanie?

Dzień dobry.

Być może warto nie podejmować kluczowych decyzji bez zastanowienia i nie iść za chwilowymi uniesieniami. Możliwe też, że pomimo wieku nie jest Pani jeszcze psychicznie gotowa psychicznie na stworzenie stałego związku z drugą osobą - stąd Pani niezdecydowanie i mało racjonalne wybory.
Tak, czy inaczej sugerowałbym konsultację psychologiczną i prawdopodobnie terapię, podczas której mogłaby się Pani przyjrzeć się sobie i poznać rzeczywiste powody swojego postępowania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, myślę, że przede wszystkim nie należy podejmować ważnych decyzji pod wpływem chwili. Jeżeli w ciągu kilku ostatnich miesięcy była pani w dwóch związkach, które zakończyły się z pani powodu, być może warto zaczekać z kolejnym związkiem, być może nie jest pani gotowa aby na stałe związać się z jednym mężczyzną. Każdy związek wiele nam daje ale jednocześnie nakłada pewne ograniczenia, będąc z jedną osobą w intymnej relacji, nie można być w takiej relacji z inną. Pozdrawiam.