Jak przyspieszyć gojenie tej rany na brodzie?

Witam, w zeszły weekend zraniłem się na brodzie pod zarostem. Rane umyłem, ale nie opatrywałem że względu na mój zarost. Problem w tym, że po tygodniu rana się praktycznie nie goi, gdyż codziennie podczas kąpieli odpada strupek i sączy się na nowo

Dzień dobry,

Zalecam udać się na wizytę do lekarza dermatologa w celu zdiagnozowania Pana przypadku. Aby odpowiednio zdiagnozować skórę należy wykonać dokładne badanie skóry oraz przeprowadzić wnikliwy wywiad z pacjentem, co umożliwi ustalić przyczynę występujących zmian na skórze. Lekarz poda wszystkie zalecenia oraz ustali plan leczenia. Istnieją środki przyspieszające gojenie się ran, szczególnie w takim obszarze jaki Pan wskazał.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz