Jak radzić sobie z ortoreksją?

witam mam pytanie jak przekonac kobiete chorom na ortoreksje zeby poszla do lekarza chodzi oto ze poprostu nieda sie mieszkac i zyc z tom kobietom pod jednym dachem codzienne zycie to koszmar

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Jeśli zabiegi związane z kupowaniem, przygotowywaniem ekologicznej żywności zaburzają codzienne funkcjonowanie (np. zawodowe, społeczne) to taki stan wymaga leczenia, najprawdopodobniej poprzez psychoterapię. Sugeruję skonsultować się z poradnią zdrowia psychicznego - tam powinien Pan otrzymać pomoc.