Jak radzić sobie z takim lękiem w wieku 22 lat?

Witam. Od kilku dni mam obsesyjny lęk przed jakimś męskim nasieniem pozostawionym na przedmiotach typu klamki, podłoga, ręcznik, mydło, żel pod prysznic, toaleta, papier itd. lub dotknięciem takiego przedmiotu innym przedmiotem oraz jakimś przypadkowym zapłodnieneim. Wiem ze to jest irracjonalne ale wpadłam w jakąś glupia panike i co chwile chodze myć ręce oraz boję się cokolwiek dotknąć. Ostatnio po prysznicu gdzie umyłam się mydłem wpadłam w taką panikę czy nic na nim nie było i nic mi nie grozi z tego powodu (wiadomo o co chodzi), bo około godzinę przede mną brał prysznic mężczyzna chociaż nie uprawialam jeszcze stosunku. Proszę o odpowiedź, mam nadzieję że moje obawy są niesłuszne i głupie, bo boję się normalnie funkcjonować z tego powodu.

Żadne objawy nie są "głupie", jeśli wywołują u Pani dyskomfort. Racjonalizm, o którym Pani pisze, może stanowić podłoże do tego, aby samodzielnie poradzić sobie z towarzyszącymi Pani obawami. Jeśli lęk pojawił się nagle i trwa od kilku dni, proszę dać sobie jeszcze przynajmniej kilka kolejnych na sprawdzenie, czy będzie się on utrzymywał i/lub nasilał/malał. W momencie pojawienia się objawów warto zadać sobie pytanie "Na ile te myśli/obawy są racjonalne, na ile rzeczywiście mi zagrażają?". Jeśli trudności nie ustąpią, zachęcam do kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.