Jak radzić sobie z zazdrością o mężczyznę?

jestem zazdrosna o to że mój facet z którym jestem 4 lata widzi inne, nagie lub polnagie kobiety np w filmach albo w internecie, nigdy mnie nie zdradził ani nie ogląda się za innymi i nie ogląda celowo takich rzeczy ale jak już jednak gdzieś zobaczy oglądając film jakaś kobietę to ja płacze przez kilka nocy. wiem że mnie nie zdradzi ale chyba jestem zakompleksiona chociaż on mi mówi że jestem najpiękniejsza. nie mam już sił,ja już tak nie mogę,wykanczam się, czy mam iść do psychologa? co robić?

Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (tzw NZOZach) mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Szanowna Pani,
Czy zna Pani powody, dla których Pani chłopak ogląda zdjęcia czy filmy w Internecie? Warto zapytać, dlaczego tak robi i czy ze względu na Pani odczucia jest w stanie z tego zrezygnować. W związkach ważne są również wzajemne ustępstwa.
Internet daje wiele możliwości, także oglądania zdjęć czy filmów zawierających treści erotyczne. Absorbują uwagę, angażują, czasem również uzależniają. Warto o tym wiedzieć. Warto też pamiętać, że żadne zdjęcia nie są w stanie zastąpić prawdziwej relacji między ludźmi, a kobiety, które na nich się znajdują są atrakcyjne dzięki zastosowanym trickom fotograficznym.
Konsultacje z psychologiem są często pomocne w sytuacjach, gdy widzimy, że nasza zazdrość nie pozwala nam cieszyć się relacją z partnerem bądź zauważamy, że jest coś, co powoduje, że oddalamy się od siebie, mamy wątpliwości, co do dalszej przyszłości. Czasem pomocna jest terapia dedykowana parom.
Pozdrawiam Panią i życzę Państwu wielu dobrych chwil.

Witam Panią
Przyczyną Pani zazdrości jest zapewne niska samoocena,
której źródłem może być np. niezaspokojona potrzeba
miłości w dzieciństwie lub w poprzednich związkach
czy inne bolesne doświadczenia z przeszłości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Partner początkowo spokojnie się tłumaczy,
ale z czasem może mieć dość bezpodstawnych
podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata i do partnera,
dzięki czemu będzie Pani mogła stworzyć
satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciały Panie porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
jest Pani zazdrosna o to, że Pani partner widzi inne roznegliżowane kobiety np w filmach albo w internecie. Płacze Pani z tego powodu, choć Pani partner mówi że jest najpiękniejsza. Wie Pani że ją kocha, nie ogląda się za innymi kobietami. Na pewno bardzo to Panią męczy, traci wiele z relacji, z radości bycia w związku. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Zastanowić się z czego wynika Pani niska samoocena. Proszę spróbować spojrzeć na siebie oczami partnera. Jest Pani dla niego piękną, cudowną kobietą.
Jeżeli chce Pani o tym porozmawiać zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl