Jak radzić sobie ze spadkami nastroju?

Witam, potrzebuje pomocy, nie wiem do kogo się skierować. Kiedy miałam 15 lat zaczęły pojawiać się u mnie okresowe przygnębienie. Nie rozumiejąc skąd u mnie takie zachowania mam brzydzenie do samej siebie,że nie potrafię sobie z tym poradzić, często zatruwałam swój ogranizm lekami, pozbawiałam się przyjemności, ograniczałam jedzenie, ograniczam kontakty z ludźmi. Jednak po tygodniu,dwóch takiej izolacji wszystko wracało do normy. Z czasem jednak zaczęło pojawiać się to częściej, nie radzę sobie

Dzień Dobry Pani,

Cieszę się, że napisała Pani, szukając dla siebie optymalnego rozwiązania swoich niepokojących obaw.
Wyobrażam sobie, jak trudna może być walka z samą sobą, kiedy nie wiadomo jaka jest tego przyczyna...

Z zaprezentowanych przez Panią symptomów, mogę powiedzieć, że
opisane przez Panią obawy nie należą do rzadkości, wśród bardzo młodych Osób, a nawet zdarzają się często i wskazują na psychiczną istotę problemu.

Przyczyny wymienionego przez Panią spadku nastroju, mogą być różne, od trudnych doświadczeń z przeszłości (z wczesnego dzieciństwa) po wyzwania aktualne, dziejące się "tu i teraz".
Najczęstszą przyczyną pojawiających się wyzwań do rozwiązania,
bywa nieadekwatna samoocena, jak również nieadekwatność postrzegania siebie i nieadekwatna ocena własnych możliwości.

Domniemam, że skończyła Pani osiemnaście lat..., jeśli tak, to zachęcam Panią mocno do konsultacji osobistej w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (lub prywatnie) celem diagnostyki symptomatycznej i ewentualnego (komplementarnego) leczenia.
Jeśli nie jest Pani pełnoletnia, zalecam Pani rozmowę z psychologiem szkolnym, lub proszę skontaktować się z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną.

Proszę już nie czekać..., bo jest Pani ważna!
Wspieram Panią mentalnie i życzę tylko! radosnej pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605