Spadek nastroju oraz problemy z koncentracją, pamięcią i życiem towarzyskim

Dzień dobry Od około 10 lat obserwuje u siebie taki nienaturalny spadek nastroju, że nic nie jest w stanie mnie ucieszyć, wszystko wydaje mi się trudne, mam problemy z koncentracją, pamięcią oraz z życiem towarzyskim. Przeczytałam w internecie że mogą to być objawy dystymii. Co powinnam zrobić żeby jakoś sobie poradzić z tym problemem. Nie zarabiam dużo i obawiam się że psychoterapia może być dla mnie zbyt kosztowna. Pozdrawiam M.

Witam,

Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zostaną Pani udzielone odpowiednie informacje. Pomoc ta jest bezpłatna.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Informacje, które podajesz są dość ogólne. Objawy tego typu mogą mieć bardzo wiele przyczyn, zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Warto zrobić podstawowe badania krwi, a dopiero potem udać się na konsultację z terapeutą. Możesz skorzystać z NFZ, ale zwykle potrzebne jest skierowanie od internisty. Miesięczny koszt terapii poza NFZ to około 200-400 zł, zależnie od terapeuty i częstotliwości spotkań.