Problemy z koncentracją i pamięcią mimo młodego wieku

Nienawidzę siebie, swojego odbicia w lustrze, po pracy mysle tylko o tym, aby zamknąć sie w własnej strefie komfortu gdzie nikt nie zadaje żadnych pytań, przyjaciele odwrócili sie ode mnie, od niektórych ja sama, bo nie mam chęci na spotkania towarzyskie, gdzie jeszcze kiedys byłam bardzo towarzyska osoba, straciłam motywacje do życia, do pasji... Jestem bardzo samotna, nie mam z kim porozmawiać. Do tego problemy z koncentracja i pamięcią mimo młodego wieku. Co sie ze mna dzieje?

Mogą (ale nie muszą) to być objawy depresyjne. By to jednak stwierdzić konieczna byłaby diagostyka u specjalisty- psychologa, psychoteraputy lub lekarza psychiatry. Od razu też dowie się Pani o możliwościach działania i leczenia.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Opisana przez Panią zmiana zarówno w sferze kontaktów z ludźmi jak i samopoczucia, nastroju oraz samooceny mogą wskazywać na skutki doświadczeń traumatycznych. Chciałbym zaznaczyć, że to co piszę jest hipotezą, którą Pani może zweryfikować. Trauma to takie doświadczenie, które w życiu człowieka przychodzi nagle, niespodziewanie wywołując uczucie przerażenia i bezsilności. W trakcie tego wydarzenia w ciele, organizmie człowieka pojawia się bardzo duża ilość energii, która potrzebuje być rozładowana. Jeśli nie jest pozostaje w organizmie i ciele powodując rozregulowanie układu nerwowego, co może się objawiać opisanymi przez Panią doznaniami. Jeśli moja hipoteza jest prawdziwa i doświadczyła Pani takiego zdarzenia (bądź zdarzeń) potrzebuje Pani bezpośredniego kontaktu ze specjalistą terapii traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowany jest brakiem snu, stresem,
przemęczeniem lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl