Jak się zabezpieczyć przed niepożądanymi skutkami stosowania antybiotyków?

Witam.Mam Eradykacje Helicobacter pylori. Pytanie moje dotyczy czy lekarz dobrze przepisał mi leki a wiec przez pierwsze 10 dni mam brać Amotaks dis 1 tabl. co 12 godz.i raz na dobę Zulbex potem kolejne 10 dni Metronidazol po 2 tabl. co 12 godz i Zulbex również i póżniej jeszcze sam Zulbex przez ok.3 tyg.Czy jest to dobry schemat eradykacji?Czy nie za długo są brane antybiotyki?Mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?Jak się zabezpieczyć?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy to jest pierwsze leczenie? Wytyczne mówią o 5 dniach , nie 10, chyba że wcześniej leczenie było nieskuteczne. W razie wątpliwości sugeruję kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam