Jak skutecznie wyleczyć ból kolana?

Witam W sierpniu 2016 doznałam urazu kolana, odczuwałam ból w zewnętrznej części. Pierwszy lekarz u którego bylam stwierdził że to jedynie chrząstka icnix nie się da zrobić. Kolejny przepisywał mi jedynie skierowania na rehabilitację oraz RTG oraz USG. Zabiegi nic nie dały. Po prawie dwóch latach poszłam do kolejnego lekarza który stwierdził pęknięcie łąkotki bocznej , co potwierdziło RMI. Rezonans wykazał również torbiel łąkotki oraz zmiany degeneracyjne ACL. Łąkotka jest pęknięta poziomo, podobno w bardzo przedniej części jak to lekarz stwierdził " nie biorącej udziału w chodzeniu" . 5 tygodni dostałam w kolano RPP. Jeżeli stwierdziłbym poprawę to według lekarza lepiej unikać artroskopii na tak młodym kolanie. W RMI chrząstka stawowa wyszła bez zmian. Jednak kolano nadal mnie boli i uniemożliwia mi to normalne funkcjonowanie, mam problemy z chodzeniem, nie mówiąc już o jakichkolwiek schodach . Chciałabym zdecydować się na artoskopie, stąd moje pytania : czy artoskopie uwolni mnie od bólu ? Czy usunięcie małego fragmentu łąkotki bocznej w częściej przedniej będzie prowadziło do zmian degeneracyjnych chrząstki ?

W takiej sytuacji należy raczej łąkotkę zeszyć z jednoczesnym usunięciem torbieli. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja "na otwarto" .