Jak skutecznie wyleczyć się z chrapania?

Dzień dobry, mam problem ze snem - a mianowicie na pewno chrapie, dziewczyna mowi ze czasami jakby zatrzymywal mi sie oddech. W nocy sie przebudzam z uczuciem braku tchu, rano wstaje niewyspany poddenerwowany, pieką mnie oczy(czasami światłowstręt). Po godzinie/dwoch już jest w miare okej, ale w ciagu dnia tez miewam takie napady braku tchu - az muszę wziąć głębokie powietrze/czasami aż ziewnąć aż w końcu mi się uda. Morfologia w normie, cisnienie i saturacja po przebudzeniu w normie.Czy na razie wystarczy wizyta u laryngologa czy warto ten brak tchu i rozdrażnienie skonsultować z kimś innym? Jestem z rana już tak rozdrażniony że marzy mi się wysypiać jak kiedyś.

Chrapanie i bezdechy skracają życie o około 10 lat i są przyczyną wielu schorzeń somatycznych. Należy znaleźć przyczynę tego i ją usunąć. Czasami konieczne jest leczenie operacyjne dla przywrócenia drożności dróg oddechowych. Przyjedź, pomogę.