Jak szybko i skutecznie schudnąć, albo zrzucić trochę tłuszczyku?

Dzień dobry! Mam 13 lat, 55,5 kg i 165 cm wzrostu. Obawiam się, że wyglądam trochę grubo. Jak szybko i skutecznie schudnąć, albo zrzucić trochę tłuszczyku?:) A może nie powinnam? Proszę o szybką odpowiedź.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Twoja masa znajduje się w normie dla wieku i wzrostu. Nie ma powodów do redukowania masy ciała.
W tym wieku nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet (ograniczających).
Najlepszą dietą jest dieta oparta o zasady zdrowego żywienia.
Jeśli chcesz utrzymać prawidłową, zgrabną sylwetkę, to proponuję regularny tlenowy wysiłek fizyczny, np.: jazda na rowerze, bieganie, aerobik.
Redakcja abcZdrowie.pl