Jak uratować związek?

Witam! Jestem ze swoim chłopakiem już7,5roku (narzeczony od7miesięcy)mieliśmy wzloty i upadki. Ja7lat temu zostawiłam go ale wróciliśmy.Jakieś1,5roku temu on zostawił mnie ale po krótkim czasie wróciliśmy do siebie.Od tego czasu stałam się strasznie podejrzliwa.Sprawdzałam go bardzo często.Ale staram się unikać sprawdzania go.Teraz jest niby dobrze.Ale ja od czasu do czasu mam napady wielkiej zazdości a to prowadzi do kłótni.Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc!!

Witam
Tak przeżywana zazdrość jest na pewno powodem konfliktów w związku i działa niszcząco.
Sugerowałabym żeby rozważyła Pani skorzystanie z pomocy psychologa, psychoterapeuty, który pomoże Pani zrozumieć co jest powodem Pani zazdrości, znaleźć zasoby, które pozwolą Pani poradzić sobie z tym uczuciem.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

zazdrosc wiaze sie z lękiem, ze jestem niewystarczajaco dobra i ktos mnie opusci i poszuka kogos lepszego... dobrze przyjrzec sie jej, swojej samoocenie, swoim mechanizmom i codziennym automatyzmom, czy Pani sluza...i sprobowac je pozmieniac. najlatwiej jest to zrobic z dobrym terapeuta.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza