Jak utrzymać prawidłowy stan jamy ustnej bez dużego nakładu finansowego?

Mam problemy z zębami . Już od dziecka , Najgorszy jest caly dół i dwa przednie i góry..nie stać mnie na aparat są za drogie i nie wiem co robić ! tak się nie da życ. Szukam jakiegokolwiek pomysłu bez wydawania pieniędzy aby zęby doprowadzić do idealnego stanu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .
ponad rok temu

witam,
jeżeli występuje u Pana/Pani wada zgryzu to niestety aparat ortodontyczny to właściwie jedyne wyjście z sytuacji.Niesie to za sobą rzeczywiście duże koszty leczenia...może prosze pomyśleć o systemie ratalnym(obecnie wiele gabinetów takie oferuje)pozdrawiam

Trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie-nie znam stanu Pani/Pana jamy ustnej,a ustalenie kosztów leczenia wymaga dokładnego badania.Nalezy ustalić PLAN LECZENIA a następnie ustalić kosztorys uwzgłedniający rózne warianty -droższe,średnie,tańsze.,Określić rzeczy bardzo pilne,pilne i takie ,które mogą troszkę poczekać w kolejce(słowem:PLAN LECZENIA).
Czy jest możliwa terapia bez wydawania pieniędzy?Bez badania Pani/Pana nie umiem odpowiedzieć na to pytanie

Tak naprawdę to nic nie można powiedzieć bez obejrzenai pacjenta i przeprowadzenia najprostrzej diagnostyki obrazowej, bo tak naprawdę nie wiadomo w czym jest problem oprócz tego ,że jest problem.
Niestety nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze nie tylko w świecie medycyny , co o tym wiemy wszyscy.
Jednakże jeżeli chodzi o medycynę w tym stomatologię zawsze przy odrobinie cierpliwości można skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego , niekonieczne będzie to szybko i z wykorzystaniem nowoczesnych metod ale przwidłowo przeprowadzone powinno być skuteczne w wyleczeniu procesu chorobowego .