Jak zinterpretować wyniki badania EEG?

wnik eeg.zapis zroznkicowany przestrzennie czynnosc podstawowa w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych sklada sie z fal alfa 8-9Hz o ampl.do 45 uV .Wodprowadzeniach czolowych widoczny niskonapieciowy rytm beta.RZ obecna .Na tym tle w HWwidoczne sa uogolnione pojedyncze zespoly iglica fala wolna 3-4 Hz o ampl. do 120uV. W FSwodzenie rytmow swiatla symetryczne bez aktywacji krzywej EEG.

Witam!
Zespoły iglica-fala wolna przemawiają za podejrzeniem padaczki typu absentes. Natomiast "wodzenie rytmu przy fotostymulacji nie musi być objawem chorobowym. Dla pewności badanie należy powtórzyć na innym aparacie i ew. po prowokacji wymuszoną bezsennością.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.