Jak zmienić lub zaakceptować siebie?

Witam, mam 22 lata, 175 cm wzrostu i 59 kg... Studiuję, więc nie mam zbyt dużo czasu na ćwiczenia, ponadto zazwyczaj zajęcia mam od rana do wieczora bez przerw, więc nawet nie mam możliwości, aby regularnie jeść i przede wszystkim nie jeść zbyt późno. W zasadzie nigdy wcześniej nie próbowałam się odchudzać, bo chyba nie potrafię... Sama nie potrafię się zmotywować, choć bardzo bym chciała... Przed studiami ważyłam w granicach 55 kg i można powiedzieć, że miałam krótką przygodę z modelingiem, więc gdy teraz patrzę na siebie i wagę to zawsze sobie myślę, że zacznę ćwiczyć, że będę układać swój jadłospis w inny sposób, lecz to zawsze kończy się jedynie na snuciu planów...

Pomimo tego, iż ludzie z mojego otoczenia twierdzą, że wyglądam dobrze ja widzę w lustrze brzydkie ciało, wielkie biodra i uda i mały biust... Strasznie mi z tym ciężko... Nie wiem już sama co robić... Nie potrafię zaakceptować, a tym bardziej nie potrafię się zmotywować do tego, aby zmienić siebie... Proszę o jakąkolwiek szczerą odpowiedź na temat tego co powinnam robić... Błagam...

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wskaźnik BMI w przypadku Twojej wagi i wzrostu wynosi 19,2. Oznacza to prawidłową wagę, ale wynik ten bliski jest granicy normy. Kiedy przed studiami ważyłaś 55 kg, to według BMI, które wynosiło już 18 była to niedowaga. Nie powinnaś myśleć zatem o żadnym odchudzaniu.

Proszę także pamiętać, że obsesja na punkcie jedzenia i odchudzania się nie jest normą. Musi Pani zaakceptować siebie. Ponieważ nie jest to takie proste, polecamy Pani grupy wsparcia kobiet, które mają podobne problemy lub wizytę w poradni zdrowia psychicznego, gdzie specjaliści zajmują się pomocą kobietom z takimi problemami.