Jak znaleźć pracę mając lekkie upośledzenie umysłowe?

Witam! Mam 21lat. Jak mogę znalesc prace z uposledzeniem umysłowym lekkim? I czy jest jakaś szansa na rente itp.? Pozdrawiam ;)

Dzień dobry, warto postarać się o orzeczenie o niepełnosprawności. Umożliwia to uzyskanie pracy chronionej. Również w urzędzie pracy powinna Pani uzyskać pomoc. Warto pracować, rozwijać się. Z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim ma się duże szanse na aktywne życie zawodowe.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie,

Sprawę ułatwi na pewno orzeczenie o niepełnosprawności. Wielokrotnie napotykam oferty pracy dla osób niepełnosprawnych. Warto zgłosić się do Urzędu Pracy i zapytać o możliwość podjęcia pracy.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA