Jak zwalczyć halluksy?

dzien dobry .czy aby pozbyc- sie haluksow potrzebna jest operacja .czy ewentualnie stosujac odpowiednie cwiczenia mozna je skutecznie zniwelowac.dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.Aldona

Witam Serdecznie
Niestety w momencie pojawienia się haluksów, jedynym rozwiązaniem aby zapobiec dalszemu powiększeniu i towarzyszącemu im bólowi jest rehabilitacja, odpowiednie wkładki ortopedyczne, to jest działanie zapobiegające pogorszeniu i zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Powstałych zwyrodnień nie da się cofnąć ćwiczeniami jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny.

Nie znam stopnia haluksów ani dolegliwości , jakie one Pani dają w codziennym życiu, nie jestem więc w stanie odpowiedzieć na pytanie!!!. Ale generalnie- leczy się to operacyjnie! zż