Jak zwalczyć lęk przed dentystą?

Witam Od 10 lat unikam dentysty (przez traume). Mam teraz parodontoze i próchnicę. Raz odwazylam się pójść i dentysta zalecil usuniecie 6 zębów. Podczas wizyty ekstrakcyknej mruczalam sobie podczas wyrywania ( to mnie uspokaja) a chirurg kazal mi być cicho bo mu to przeszkadza. Od tej pory boje się jeszcze bardziej. Chcialabym wykonać zabieg pod narkozą. Ale nie wiem z czym to się wiąże, ile zebow można wyleczyć podczas jednego zabiegu i czy jest to możliwe jeśli mam dużą parodontoza i kamień nazębny. Jestem załamana ale wiem że muszę coś z tym zrobić.

U nas w gabinecie niektórzy Pacjenci mruczą, niektórzy chrapią :). Warto spróbować jeszcze raz, może uda się bez narkozy. Jeżeli będzie Pani chciała leczyć w narkozie to podczas takiego zabiegu można leczyć kilka zębów, wszystko zależy od tego jaki zabieg jest potrzebny. Wypełnienia zajmują znacznie mniej czasu i kilka zębów bez problemu można wykonać podczas jednej narkozy, jeżeli jest potrzebne leczenie kanałowe to jeden góra dwa zęby.