Jaka jest interpretacja wyniku obrazu mózgowia?

Proszę o interpretację. Dane ze skierowania: od miesiąca drganie powiek, mięśni brzucha, klatki piersiowej, ramin, parestezje dłoni i stóp, zawroty głowy, osłabienie, anizocoria. Pojedyncze, izolowane, bardzo drobne (0,3cm) podłużne ognisko hiperintensywne w obrazach T2-zal. FLAIR widoczne jest podkorowo w prawym płacie czołowym (boczna część zakrętu przedśrodkowego). Wymaga ono różnicowania pomiędzy zejściem zmiany naczyniopochodnej małej tętnicy, a ogniskiem demielinizacyjnym(RIS). Poza tym obraz mózgowia, układu komorowego, oraz wewnątrzczaszkowych, przymózgowych przestrzeni płynowych pozostaje w granicach normy. W cienkowarstwowej, silnie T2-zależnej sekwencji T2 SPACE 3D w zbiornikach kątów mostowo-móżdżkowych oraz w przewodach słuchowych wewnętrznych nie wykazano obecności zmian ogniskowych. Obraz i przebieg nerwów V, VII i VIII obustronnie pozostaje prawidłowy. Wysoki sygnał i ultrastruktura ślimaków, przedsionków oraz przewodów półkolistych są prawidłowo zachowane. W sekwencji DWI-EPI w obrębie mózgowia nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tym wczesnych zmian niedokrwiennych. W sekwencji SWI w obrębie mózgowia i opon nie wykazano niskosygnałowych depozytów hemosyderyny po potencjalnych przebytych krwawieniach. Od siebie dodam, że w ciągu ostatnich 2-4 tygodni miałem podwyższone ciśnienie a także niemiarowość bicia serca leczona poprzez dożylne podanie roztworu potasu. Drgania mięśni utrzymują się nadal.

Witam!
W zasadzie badania są bardzo dokładne i praktycznie nie odbiegają od normy - zastanawiam się nad przyczyną ich wykonania. Z charakteru Pańskiego wystąpienia wnoszę, że ma Pan problemy emocjonalne i leczenie powinno być skierowane w tym kierunku. Proszę się skontaktować z jakimś dobrym psychiatrą, psychologiem lub psychoterapeutą - pobada, zastosuje odpowiednią metodę oddziaływania i po pewnym czasie będzie po problemie. Jeżeli chce Pan dalej brnąć w kosztowne badania to proszę skontaktować się z doświadczonymi neurologami i wszystko wyjaśnią. Z kierunku zrobionych przez Pana badań wynika, że obawia się Pan SM. Aby to wyjaśnić należy poza RM głowy zrobić EEG, potencjały wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, ale uprzedzam niektóre badania niosą pewne ryzyko, są drogi i nie robi ich się na życzenie pacjenta.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.