Jaka jest prawidłowa masa ciała?

Ważę 44 kg, mam 11 lat, jestem kobietą, mam 152 cm wzrostu. Dwa razy w tygodniu mam tańce po półtorej godziny, staram się ćwiczyć cztery - pięć dni w tygodniu ok. pół godziny. Raz na tydzień jeżdżę na basen (45 min). Wcześniej ograniczałam tylko słodycze, a w pewnym momencie starałam się mieć na liczniku 0 kcal, ale nie wychodziło. Rodzina ze strony taty musi się bardzo pilnować, większość ma nadwagę. Nigdy nie byłam u lekarza z powodów otyłości. Zwykły dzień: -śniadanie: bułka, pieczywo jasne lub ciemne (zależy co jest), na to ser, szynka, pomidor, masło, -w szkole: nic lub jakaś bułka (w środy i czwartki mam obiad - coś podobnego jak w domu), -obiad: ziemniaki, pieczeń, surówka, zupa z ryżem lub makaronem; piątek danie bezmięsne, -kolacja: nic lub to samo, co śniadanie. Między posiłkami jakieś słodycze, owoce, jogurt. Niedziela - wszystko tak jak zawsze, tylko na obiad zamiast ziemniaków mam kluski śląskie. Nie choruję na żadne choroby.

Witam,

Chciałam przekazać Ci dobrą wiadomość, Twoja masa ciała jest prawidłowa, aczkolwiek powinnaś unikać tycia (zwiększania zasobów tkanki tłuszczowej), a nie przyrostu masy ciała związanego z procesami wzrastania.
Z tego też względu dobrze będzie ograniczyć ilość spożywanych słodyczy, chipsów i kolorowych napojów gazowanych.
Z informacji przez Ciebie podanych wynika, iż jesteś bardzo ruchliwą dziewczynką, to dobrze.

Odnośnie Twojego odżywiania, koniecznie zabieraj ze sobą II śniadanie do szkoły.
Nie rezygnuj także z kolacji. Optymalna ilość posiłków to 5 dziennie. Do śniadania i kolacji zjadaj warzywa.
Najlepiej jeśli Twój sposób odżywiania będzie odzwierciedlał zalecenia zawarte w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Nie odchudzaj się proszę.
Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich kształtów (zupełnie niepotrzebnie), porozmawiaj o tym z mamą.

Pozdrawiam ciepło