Jaka może być przyczyna pękania ust przez okres miesiąca?

Utrzymujace sie ponad miesiąc czasu pękające usta . Jaka moze byc przyczyna ? Stosuje maści z witaminami z grupy B

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele proponuje udac się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania z krwi

Witam! Pękanie ust może mieć różne przyczyny, może być spowodowane np. niedoborem witamin, odwodnieniem. Wskazane jest natłuszczanie warg (pomadka ochronna, maść witaminowa) oraz odpowiednia podaż płynów. W celu ustalenia przyczyny wskazana jest wizyta u lekarza.