Jaka może być przyczyna powiększającego się brzucha?

Witam. Mam 20 lat i od kilku miesięcy mój brzuch stale się powiększa. Oprócz tego nie zauważyłam innych nieprawidłowości. Nie jestem w ciąży (potwierdził to lekarz), jem bardzo mało i raz w tygodniu intensywnie ćwiczę. Brzuch wygląda niemal jak ciążowy i w ciągu ok 4 miesięcy przytyłam w obwodzie brzucha ok8cm. Dodam tylko, że od ok2 lat przyjmuje tabletki Microgynon (z 1,5miesięczna przerwą ok pół roku temu). Jaka może być przyczyna powiekszajacego się brzucha? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po wstepnym badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie. Sadze ze moze być konieczna konsultacja z lekarzem gastroenterologiem. A jak wyglada wypróżnienie, jak często? Gazy? Konsystencja stolca?