Jaki dawki leku Budixon powinno przyjmować dziecko 16-miesięczne?

Witam mam pytanko , syn ma 16 msc. Już 3 raz w odstępie 4 msc ma podawany  , za każdym razem na zapalenie krtani / gardła . Zawsze lekarz mowil żebym podawała proporcje z solą 1:1 a teraz zastosował kuracje 10 op i 1 op na noc czy ro nie za duża dawka ? Poza tym przez moje gapiostwo po 3 dawkach podawanie zapomniałam synkowi podać przez dwa dni ale odrazu znowu zaczęłam inhalować na następny dzień , syn ma teraz kaszel taki jakby nie mógł się oderwać do tego dostaliśmy flegamine baby ... już sama nie wiem co mam myśleć o tym sterdydzie , dodam tylko ze Za każdym razem Syn ma mokry kaszel

Leki sterydowe tego typu przeciwwskazane są w każdej infekcji wirusowej, bakteryjnej i grzybiczej a więc w każdym przeziębieniu i w każdym stanie zapalnym dróg oddechowych. To leki zarezerwowane wyłącznie dla ciężkich schorzeń alergicznych. /ciężka astma z dusznością itd..../ z reguły stosowane mogą być wyłącznie po 3 roku życia dziecka. Po tych kuracjach Pani dziecko przestanie rosnąć i może dojść do osteoporozy oraz grzybicy dróg oddechowych. Proszę przeczytać ulotkę tego leku a w szczególności jego działania niepożądane i udać się z tym do tego lekarza z zapytaniem-DLA CZEGO ROBI PAN KRZYWDĘ MOJEMU DZIECKU ???!!! I proszę tam więcej nie leczyć swoich dzieci i swojej rodziny. Lekarze w całej Polsce faszerują dzieci i dorosłych sterydami wziewnymi bez żadnych wskazań ku temu. To jest jakaś polska paranoja, to jest jakaś masakra. Sterydy to tylko alergia ciężka, sterydy to tylko ciężkie choroby reumatoidalne, sterydy to choroby z autoagresji, sterydy do nowotwory złośliwe, białaczki, szpiczaki........... Koniec sterydom na kaszelek!!! Koniec sterydom na katarek!!! Przekaż tą moją odpowiedź proszę dalej w Świat internetu, brońcie się sami.