Jaki lek można zastosować na upławy?

Chciałam się zapytać dla kobiet 60, przy nawracajacych uplawach co lepiej zastosować czy Hexatiab czy cicatridina.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

by leczenie nawracających upławów było skuteczne, konieczne jest ustalenie ich źródła. Upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy, która może być spowodowana infekcją o podłożu grzybiczym, bakteryjnym, wirusowym lub mieszanym.

Więcej informacji na temat upławów odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-moga-swiadczyc-nawracajace-uplawy.

Leki, o których Pani wspomina, wykazują inne działanie – Hexatiab, z uwagi na swój skład, ma działanie przeciwbakteryjne i hamuje namnażanie wirusa HSV2, pomocniczo można stosować globulki w leczeniu zakażeń. Z kolei Cicatridina zawiera kwas hialuronowy, który ma działanie nawilżające i stosowany jest wspomagająco w niwelowaniu suchości pochwy. Dodatkowo wspomaga regenerację śluzówki i przyspiesza gojenie ran oraz urazów.

W pierwszej kolejności może Pani zastosować Hexatiab, jednak wskazana jest wizyta u ginekologa – być może konieczne okaże się wykonanie posiewu wydzieliny z pochwy i dobranie leczenia celowanego.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajace-infekcje-intymne-jak-pozbyc-sie-ich-raz-na-zawsze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.