Jaki spadek wagi powinien niepokoić?

Przez ostatni miesiac moja waga zmienila sie z 75 w niecale 72 kg, czy taki spadek wagi powinien niepokoic? Nie odchudzam sie,jednak jestem ostatnio przemeczony,do tego mam czesto stresujace sytuacje. Robilem morfologie,OB,badanie moczu i glukozy i wszystkie wyniki sa prawidlowe. Ostatnio powrocila do mojego zycia luszczyca ale to chyba nie ma zwiazku z wagą. Prosze o odpowiedz,bo moja hipochondria wymysla mi juz milion dolegliwosci na minute :) Pozdrawiam :)

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie jest przyczyną utraty wagi w Pana przypadku bez analizy stanu zdrowia oraz jakiego jest Pan wzrostu (na ile utrata wagi wynika z utraty tkanki tłuszczowej a na ile tkanki mięśniowej). Ponieważ wyniki badań są w normie podejrzewam, że utrata wagi nie jest wynikiem choroby jednak bez przeprowadzenia badania nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska