Jaki wpływ na partnerkę może mieć wytrysk do ust?

Dzień dobry, zastanawiam się jaki wpływ na partnerkę może mieć wytrysk do ust. Czy wiąże się to z dużym ryzykiem przeniesienia na nią jakichś ukrytych infekcji? Jak można ewentualne zagrożenie wykluczyć? Badanie nasienia może pomóc? Pozdrawiam Kuba

Dzień dobry!

Każdy kontakt z płynami ustrojowi pozostawia ryzyko przekazania choroby. Ryzyko to zwiększa się, kiedy nasienie ma kontakt z uszkodzoną błoną śluzową - np. krwawiące dziąsło, nadżerka, drobne rany w jamie ustnej itp.
Jeśli macie Państwo wątpliwości co do swojego zdrowia lub znajomość jest krótka, zawsze możliwy jest seks oralny w prezerwatywie.

Co jakiś czas (szczególnie po ryzykownym kontakcie lub jeśli zaobserwował Pan zmiany skórne lub inne niepokojące objawy w okolicach narządów intymnych) warto też wykonać badania na obecność chorób przenoszonych drogą płciową - niektóre z z próbki wydzieliny z członka, niektóre z krwi.

Pozdrawiam!