Jaki zabieg pozbędzie się cellulitu?

Mam 23 lata i pojawił sie u mnei cellulit jak również coraz trudniej mi schudnąć. W klinice zabiegów high tech zainteresowął mnie zabieg usuwania komórek tłuszczowych będąc w polu magnetycznym. Konsultowałam go w klinice i dostałam odpowiedź, że jest on bezpieczny. Jednak jedna kwestia nie daje mi spokoju. Czytałam, ze podczas spalania tkanki tłuszczowej (np na silowni) komórki tłuszczowe jedynie sie obkurczają, a nie sa usuwane z organizmu. Czy taki zabieg jest więc rzeczywiście nieinwazyjny?

Tutaj są dwie rzeczy. Są zabiegi, które niszczą komórki tłuszczowe (np. kriolipoliza, intralipoterapia) a są też takie, które powodują zmniejszenie sie komórek tłuszczowych. Z reguły są to metody bez lub mało inwazyjne, których nie należy się obawiać.

Nie wiem o jaki zabieg chodzi dokładnie, rozumiem z opisu ,że jest to zabieg inwazyjny a jednocześnie bezpieczny jeżeli wykonany będzie przez odpowiedzialną, dobrze przszkoloną osobę,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel