Jakie badania w celu dobrania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Stosowałam przez 3 msc tabletki vibin mini, ktore lekaz przepisal mi bez zlecania zadnych badań, odstawiłam je bowiem zauważyłam w ostatich tygodniach pogorszenie wzroku, bole glowy itd Czy jest mozliwe ze wywolane bylo to tabletkami? Dodam, ze teraz czuje sie dobrze, a juz miesiac ich nie przyjmuje. Jednak wolalabym jakies przyjmować. Jakie badania musze wykonać w celu dobrania tabletek? Czy sa jakieś inne, slabsze na które moj organizm będzie reagował inaczej?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, warto wykonać profil hormonalny :FSH, LH, estradiol, PRL, testosteron, DHEAS,insulina, oraz ALT, ASPAT, glikemia, morfologia, a także ciśnienie tętnicze. Pozdrawiam.