Jakie badania wykonać przy bólu brzucha w okolicy mostka i pod żebrami po lewej stronie?

Witam od miesiąca borykam się z bólem brzucha okolice mostka i po lewej stronie pod zebrami... Wizyta u internisty nie przyniosła konkretnej odpowiedzi dostałam spasmoline i ipp... Martwię się co to może być i gdzie się udać... Ból często przychodzi wieczorem ale są dni gdzie boli cały dzień... Proszę o poradę gdzie iść jakie badania zrobić...

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny sercowo-naczyniowe pana dolegliwości, ale najpewniej zrobił to internista na podstawie wywiadu, badania fizykalnego i np. jeśli wydawało się konieczne EKG. Opisane przez pana dolegliwości nie mają też ewidentnych cech bólu wieńcowego. Dostał pan leczenie, które wskazuje na przyczynę żołądkową (choroba wrzodowa, zapalenie żołądka). Jeśli dolegliwości nie ustąpią po zastosowanym leczeniu najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego i rozważyć wykonanie badania gastroskopowego.