Jakie choroby zwiastuje łysienie?

Witam serdecznie.Chciałabym się dowiedzieć jakie choroby zwiastuje łysienie?Od jakiegoś czasu mam łyse dość duże miejsca za uszami,które po mojej obserwacji jeszcze się powiększają, łysizna powoli zbliża się do czubka głowy.Boję się że może to być objaw jakiejś poważnej choroby.A nie ukrywam że mam dość dużo stresu od dłuższego czasu.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się do dermatologa. Warto wykonać oznaczenia hormonalne (hormony tarczycowe i płciowe). Inną możliwością jest autoimmunologiczne łysienie plackowate, czy inne formy łysienia. Wizyta u dobrego dermatologa powinna więcej wyjaśnić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.