Jakie jest ryzyko dla płodu podczas stosowania Aspicam?

Aspicam ( meloxicam) stosowany w trakcie dni plodnych, przez 10 dni, przepisany przez lekarza na bol.kolana Jajeczkowanie przypadło w połowie kuracji. Jakie jest ryzyko dla płodu jakbym w tym cyklu zeszla w ciaze( w cyklu w ktorym była kuracja)?

Lek. Tomasz Budlewski

jest to lek który nie był przebadany u kobiet w ciąży i ciężko określić jego wpływ na ew ciąże. u zwierząt udowodniono jego działanie teratogenne.