Jakie jest ryzyko zachorowania na raka?

Witam, mam pytanie odnośnie raka, moja babcia miała 13lat temu raka piersi miała nawrot po 10 latach i niestety zmarła byl to rak piersi, moja mama 2 lata temu również zmarła na raka i moje mamy dwie siostry i brat również zmagali się z ta choroba.( siostry rak szyki macicy, brat białaczka) Czy duże jest prawdopodobieństwo ze ja mam jakiś zły gen , jakie badania zrobić, czżeby wiedzieć szybciej o takiej procentowej pewności ze mnie moZe to tez spotkać, no i jaki jest koszt takich badan? Co z medycznego punktu mogę zrobić ja na przyszłość?

Proponowałabym wizytę u swojego lekarza rodzinnego, zleci on niezbędne podstawowe badania - USG piersi i USG jamy brzusznej. Ryzyko ch. nowotworowej jest na pewno zwiększone