Jakie leki zastosować na grzyby Candida?

W badaniu cytologicznym stwierdzono obecnosc grzybow ("czynniki biologiczne:grzyby, ktore morfologicznie odpowiadaja Candida, zmiany odczynowe zwiazane z zapaleniem i/lub typowa regeneracja, zalecenia:kontrola po leczeniu"). Czy obecnosc grzybow (nie opisano jaka ilosc) bez typowych objawow (ale po kuracji antybiotykowej) to na pewno grzybica, ktora trzeba leczyc?Jakie leki w tym przypadku zastosowac-jestem za granica i wiekszosc (flukonazol, klotrimazol) jest dostepna bez recepty, a do lekarza sie nie dostane, za dlugie kolejki

Lek. Michał Lenard

W celu ustalenia optymalnego leczenia konieczna będzie wizyta u ginekologa, sugeruję spróbować się dostać do lekarza, który Panią zbada, oceni wyniki badań i zdecyduje o najlepszym postępowaniu. Pozdrawiam!