Jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Witam, mam 21 lat i od 2 lat współżyję ze swoją partnerką. Mój problem polega na długości stosunku. Przeciętny czas do wytrysku to kilka-kilkanaście sekund. Z biegiem czasu coraz więcej kombinuję, co może być przyczyną mojego problemu. Proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co może być przyczyną. Początkowo myślałem, że to wina za krótkiego wędzidełka, więc udałem sie na zabieg, po którym długość stosunku się nie zmieniła. Od dzieciństwa miałem problem z przyklejonym napletkiem, który został ręcznie 'zerwany' przez lekarza dopiero w wieku ok. 13 lat, więc kolejny mój pomysł to była nadwrażliwość żołędzi...istnieje taka możliwość? Kolejnym potencjalnym powodem jest nawyk masturbacyjny. Dodam jeszcze, że staram sie kontrolować siłę, głębokość ruchów i oddech tak, żeby oddalić moment wytrysku, jednak rzadko się udaje osiągnąć zadowalający efekt. Mam również wrażenie, że najwrażliwszymi miejscami u mnie jest dół żołędzi i powierzchnia trzonu bezpośrednio przy żołędzi, jak i miejsce "pod spodem" penisa, w miejscu gdzie trzon łączy się z żołędzią. Proszę o pomoc.
21 LAT ponad rok temu

Witam,
Przyczyn przedwczesnego wytrysku może być wiele. Oczywiście, skłonność do nadwrażliwości prącia jest jedną z takich przyczyn. Powszechnym powodem tego objawu są czynniki psychologiczne - dyskomfort podczas zbliżenia, obawa o zakłócenie stosunku.
Przyczynami mogą być także - nałogowe przyjmowanie używek, niewłaściwa dieta oraz stres.
Jeżeli eliminacja tych czynników nie przynosi rezultatów - konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam.