Jakie są konsekwencje operacji artroskopowej ramienia?

Witam, jestem 25 letnim studentem i mam pytanie odnosnie problemu z barkiem. Na meczu pilki noznej wypad mi bark (kolega z druzyny mi go nastawil) i od tego momentu co jakis czas zaczal mi wypadac np. podczas plywania (najczesciej delfinem), podciagania sie na drazku lub graniu w pilke (przypadkowym zderzeniu sie z kims) - puerwszy raz bark wypadl mi 5 lat temu. Czytalem ostatnio o operacji atroskopowej wykonywanej w bydgoszczy. Czy ta operacja jest bezpieczna?

Prawdopodobnie niewłaściwie wykonane nastawienie barku mogło zaburzyć stabilizację stawu poprzez uszkodzenie tzw. pierścienia rotatorów. Stwierdzić to można za pomocą badania USG wykonanego przez dobrego ortopedę. Jeśli takie uszkodzenie nastąpiło i jest znaczące to lekarz zleci zabieg rekonstrukcji. Bez tego badania nie można określić czy zabieg jest potrzebny. Niezależnie od wyniku USG konieczne jest przywrócenie stabilizacji barku za pomocą terapii fizjoterapeutycznych. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki