Co oznaczają miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego?

Proszę o interpretację 1/4 MR barku prawego. Uszkodzenie ścięgna głowy długiej m.długłowego ramienia. Podejrzenie ciasnoty podbarkowej / Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego, z nieco nierównymi zarysami powierzchni stawowych, z obecnością drobnych, pojedynczych torbieli zwyrodnieniowych podchrzęstnie i drobnymi osteofitami krawędziowymi, które od strony dolnego zarysu wpuklają się w obręb przestrzeni podbarkowej na głębokość ok. 3 mm uciskając pogranicze

Ma Pan zbyt duże napięcie głowy długiej bicepsa. Polecam ćwiczenia mięśnia trójgłowego (tricepsa). Do tego jest u Pana zbyt duże napięcie tkanek w okolicach pachy - wskazane ćwiczenia rotatorów zwłaszcza zewnętrznych oraz powolne ćwiczenia barku we wszystkich kierunkach (krótka dźwignia). Polecam ćwiczenia pod opieką fizjoterapeuty.

Polecam film instruktażowy
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo

Polecam, Paweł Czarnocki