Jakie są konsekwencje stosowania tranu na początku ciąży?

Witam przez 5 dni bralam ponad 5 ml tranu norweskiego mollers czy moglam tym zaszkodzic dziecku ze wzgledu na witamine A slyszalam ze moze uszkodzic plod i wywolac wady . Teraz juz go nie biore bo jem warzywa i owoce . Prosze o szybka odpowiedz. Boje sie ze przez te 5 dni brania moglam zaszkodzic dziecku . Dodam ze jestem dopiero w 6 tyg ciazy

Witamina A w suplementach nie jest niebezpiecznie o ile norma spożycia nie została znacząco przekroczona.
Jeśli suplementowała się Pani jedynie przez 5 dni w zalecanej dawce to nie trzeba się bać o negatywne skutki jej działania.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry,

przez 5 dni nie powinna uzyskać Pani aż tak dużego stężenia witamin A we krwi, aby mogło to zaszkodzić rozwijającemu się dziecku.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga