Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie testy wykonuje się w kierunku obciążenia rakiem płuc?

Chciałam zapytać jakie testy wykonuje się,w kierunku obciążenia rakiem płuc? Mój pradziadek ze strony ojca zmarł na raka płuc w wieku ok. 60 lat a mój ojciec 56 na to samo. OBAJ palili, ojciec był gruźlikiem ale mogę być w grupie ryzyka z tego co czytałam. Powinnam wykonać takie testy? Bardzo się boje..
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leki nowej generacji na raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się o lekach na raka nerki.

Przede wszystkim nie palić i unikać środowiska palaczy - palenia biernego. Niezaleznie od tego raz w roku wykonac badanie radiologiczne klatki piersiowj - przednio tylne i boczne.

Chirurg ogólny i specjalista w dziedzinie onkologii. Uczestnik licznych szkoleń.
0

Nie wiem co Pani czytała , ale nie jest Pani w grupie zwiększonego ryzyka ! Proponuję wykonywać 1x/rok rtg płuc , a jeśli Pani nie pali - to nawet 1x/2lata , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Nie ma jednego genu kojarzonego z rakiem płuc. Wynika to częściowo z faktu, że niemal wszystkie zachorowania na ten nowotwór spowodowane są paleniem. Nie palić samemu!!! Jeśli nie umie Pani rzucić: 1. psycholog, 2. tomografia komputerowa płuc wysokiej rozdzielczości raz w roku. Jeśli nie jest Pani narażona na dym tytoniowy, najprawdopodobniej nie zachoruje Pani.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy