Jakie wody mineralne wybierać?

Witam. Chciałem dowiedzieć się, które z wód są średniozmineralizowane. Ostatnio dowiedziałem się, że takie są najlepsze dla przeciętnego człowieka. Które wybierać?

Dobry wieczór. Wody średniozmineralizowane, to wody o ogólnej mineralizacji od 500 do 1500 mg/l. Ilość składników mineralnych w danej butelce powinna znajdować się na każdej etykiecie. Przykładowe wody średniozmineralizowane, to: Aqua minerale, Arctic, Cisowianka, Jantar, Jurajska, Nałęczowianka, Ustronianka. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych można je pić w dowolnej ilości. Zawierają pierwiastki takie jak wapń i magnez, uzupełniając ich niedobory w organizmie. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, zdrowe wody to takie, które zawierają: powyżej mikroelemtów 1000 mg//L, powyżej 50 mg/L magnezu, i zawierają dwa razy tyle wapnia co magnezu, na polskim rynku bardzo niewiele wód spełnia te kryteria, pozdrawiam