Jakiego znieczulenia może użyć stomatolog do usunięcia zęba?

Witam, proszę o poradę neurologa. Moja mama doznała udaru niedokrwiennego mózgu i przewracając się pękła jej proteza utrzymująca się na 2 zębach ocznych, które niestety będzie trzeba usunąć, moje pytanie brzmi: jakiego znieczulenia może użyć stomatolog do usunięcia zęba? Ponadto mama leczy się z powodu arytmii serca i nadciśnienia tętniczego. Bardzo proszę o odpowiedź: jakiego znieczulenia może użyć stomatolog przy takim pacjencie? Po jakim czasie w ogóle może poddawać się zabiegom u stomatologa

Witam, znieczulenie miejscowe takie, jak wykonują stomatolodzy będzie najwłaściwsze. Jeżeli udar jest świeży to dla unormowania stanu chorego należałoby odczekać ok. 6 mcy gdyż nie jest to zabieg ratujący życie i można poczekać - będzie jedynie dyskomfort z powodu protezy.

Moim zdaniem znieczulenie miejscowe powinno załatwić problem, a jak nie to jeżeli nie ma przeciwwskazań kardiologicznych i neurologicznych to można nawet w ogólnym. Zależy też, czy mama pani bierze leki przeciwkrzepliwe, bo wtedy karencja zabiegów powinna być odpowiednia po odstawieniu leku.