Jakiego znieczulenia może użyć stomatolog do usunięcia zęba?

Witam, proszę o poradę neurologa. Moja mama doznała udaru niedokrwiennego mózgu i przewracając się pękła jej proteza utrzymująca się na 2 zębach ocznych, które niestety będzie trzeba usunąć, moje pytanie brzmi: jakiego znieczulenia może użyć stomatolog do usunięcia zęba? Ponadto mama leczy się z powodu arytmii serca i nadciśnienia tętniczego. Bardzo proszę o odpowiedź: jakiego znieczulenia może użyć stomatolog przy takim pacjencie? Po jakim czasie w ogóle może poddawać się zabiegom u stomatologa
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Witam, znieczulenie miejscowe takie, jak wykonują stomatolodzy będzie najwłaściwsze. Jeżeli udar jest świeży to dla unormowania stanu chorego należałoby odczekać ok. 6 mcy gdyż nie jest to zabieg ratujący życie i można poczekać - będzie jedynie dyskomfort z powodu protezy.

0

Moim zdaniem znieczulenie miejscowe powinno załatwić problem, a jak nie to jeżeli nie ma przeciwwskazań kardiologicznych i neurologicznych to można nawet w ogólnym. Zależy też, czy mama pani bierze leki przeciwkrzepliwe, bo wtedy karencja zabiegów powinna być odpowiednia po odstawieniu leku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty