Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze jednego z dwóch kandydatów na partnera?

Witam. Moja kolezanka ma pewien problem. Poznala w pewnym czasie dwóch chłopaków. Jeden staral sie o nia, a ona o drugiego. Ostatecznie doszlo do tego ze zaczela czuć cos do dwóch chlopakow na raz. Jeden mieszka w tym samym mieście, inny jest na studiach, 300 km stad. Jak mam jej doradzić w wyborze? Ona teraz cierpi z tego powodu, jest na siebie zła że do tego doszło. Z dnia na dzień jest co raz gorzej, czym ma się kierować w wyborze? Proszę o poradę, muszę jakoś jej doradzić.

Witam, rozumiem że koleżanka cierpi ponieważ nie umie wybrać z których z chłopaków chce być. Jeden z nich studiuje i jest bardzo daleko. Jest to sytuacja trudna. Może zastanowić się, zrobić bilans, który z nich jest jej bliższy, który z chłopców bardziej się o nią troszczy, poświęca jej uwagę. Z którym czuje silniejszą więź, ma więcej wspólnych zainteresowań, podobne cele. Można sobie wyobrazić jakąś sytuację, jak mógłby zachować się każdy z nich, który scenariusz by wybrała. Za którym z chłopaków bardziej się tęskni gdy nie ma go przy niej. Warto również poradzić się zaufanych osób, być może dostrzegają coś co pomoże w wyborze. Co Pani sądzi na ten temat? Tą decyzję i tak musi podjąć sama, wtedy będzie pewna że to jej własny wybór. Być może warto jeszcze zaczekać z decyzją, spotykać się, upewnić się. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Przede wszystkim doradzanie w wyborze, w którym przeważają emocje, a nie racjonalne myślenie może okazać się niepożądanym zabiegiem. Ważne natomiast jest Twoje wsparcie polegające na towarzyszeniu jej, rozumieniu, słuchaniu.
Wybór partnera w tej sytuacji może polegać na "chłodnym", racjonalnym przeanalizowaniu za i przeciw. Dysonans, który przeżywa Twoja koleżanka prawdopodobnie jest spowodowany tym, kogo może mieć, a kogo chce mieć - Czy wybrać natychmiastową gratyfikację (wybrać tego, który zabiega o nią), czy może walczyć o więcej (wybrać tego drugiego).
Warto też zastanowić się nad tym czy brak inicjatywy jednego mężczyzny nie spowoduje, że z biegiem czas stanie się nieszczęśliwa. Natomiast wydaje się bardziej prawdopodobne, że z mężczyzną, który o nią zabiega będzie wstanie stworzyć silny związek.