Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze jednego z dwóch kandydatów na partnera?

Witam. Moja kolezanka ma pewien problem. Poznala w pewnym czasie dwóch chłopaków. Jeden staral sie o nia, a ona o drugiego. Ostatecznie doszlo do tego ze zaczela czuć cos do dwóch chlopakow na raz. Jeden mieszka w tym samym mieście, inny jest na studiach, 300 km stad. Jak mam jej doradzić w wyborze? Ona teraz cierpi z tego powodu, jest na siebie zła że do tego doszło. Z dnia na dzień jest co raz gorzej, czym ma się kierować w wyborze? Proszę o poradę, muszę jakoś jej doradzić.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Co składa się na atrakcyjność?

Jakie czynniki wpływają na naszą atrakcyjność? Dlaczego niektórzy wydają się na pierwszy rzut oka interesujący? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o atrakcyjności.

Witam, rozumiem że koleżanka cierpi ponieważ nie umie wybrać z których z chłopaków chce być. Jeden z nich studiuje i jest bardzo daleko. Jest to sytuacja trudna. Może zastanowić się, zrobić bilans, który z nich jest jej bliższy, który z chłopców bardziej się o nią troszczy, poświęca jej uwagę. Z którym czuje silniejszą więź, ma więcej wspólnych zainteresowań, podobne cele. Można sobie wyobrazić jakąś sytuację, jak mógłby zachować się każdy z nich, który scenariusz by wybrała. Za którym z chłopaków bardziej się tęskni gdy nie ma go przy niej. Warto również poradzić się zaufanych osób, być może dostrzegają coś co pomoże w wyborze. Co Pani sądzi na ten temat? Tą decyzję i tak musi podjąć sama, wtedy będzie pewna że to jej własny wybór. Być może warto jeszcze zaczekać z decyzją, spotykać się, upewnić się. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Witam,
Przede wszystkim doradzanie w wyborze, w którym przeważają emocje, a nie racjonalne myślenie może okazać się niepożądanym zabiegiem. Ważne natomiast jest Twoje wsparcie polegające na towarzyszeniu jej, rozumieniu, słuchaniu.
Wybór partnera w tej sytuacji może polegać na "chłodnym", racjonalnym przeanalizowaniu za i przeciw. Dysonans, który przeżywa Twoja koleżanka prawdopodobnie jest spowodowany tym, kogo może mieć, a kogo chce mieć - Czy wybrać natychmiastową gratyfikację (wybrać tego, który zabiega o nią), czy może walczyć o więcej (wybrać tego drugiego).
Warto też zastanowić się nad tym czy brak inicjatywy jednego mężczyzny nie spowoduje, że z biegiem czas stanie się nieszczęśliwa. Natomiast wydaje się bardziej prawdopodobne, że z mężczyzną, który o nią zabiega będzie wstanie stworzyć silny związek.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety