Czym powinnam kierować się przy wyborze partnera?

mój chłopak jest od mnie o 20lat starszy i choruje na epilepsie i jestem z nim dwa lata juz i teraz poznałam chłopaka, który jest od niego o 10 lat młodszy tylko że on też nie pracuje i pali i pije i owiele szybciej chce zacząć sypiać. czym powinnam się kierować przy wyborze faceta z tych dwoch?

Dzień dobry,

Na to pytanie "powinna' Pani sobie sama odpowiedzieć.
To jest Pani wybór, to Pani będzie w takim czy innym związku.

Przede wszystkim swoimi wartościami, potrzebami i celami w życiu. Czy związek z którymkolwiek z nich pozwoli Pani je realizować? Czy będzie w nim Pani szanowana i szczęśliwa? Nie warto się oszukiwać, że "po ślubie się zmieni", ale realnie się przyjrzeć temu, co dzieje się w relacji i na tej podstawie podejmować decyzje, czy chce Pani, aby całe Pani życie tak wyglądało.