Ograniczenie kontaktu męża z przyjacielem

Witam, jestem w związku od 4 lat. Mój mężczyzna ma "przyjaciela", który sprowadza Go na złą drogę, mianowicie pije, ćpa, dużo imprezuje. Nasze kłótnie przeważnie są z Jego powodu, bo ciągle gdzieś wyciąga mojego chłopaka, dzwoni po nocach, a co najlepsze - wysyła mu filmy pornograficzne... Nie wiem co mam zrobić bo żadne argumenty nie trafiają do mojego partnera, nawet jeśli Go proszę o ograniczenie kontaktu... Jestem załamana, wczoraj znowu była kłótnia. Co mam zrobić, by to się zmieniło?

Gdyby było inaczej z pewnością nie byłby zainteresowany utrzymywaniem tej znajomości.
Jest Pani w bardzo trudnej sytuacji. Jeżeli rozmowy, tłumaczenie, kłótnie, nie przynoszą efektu, to z pewnością aktualnie nic nie pomogą. Najważniejsze, aby Pani zadbała o siebie, porozmawiała z psychologiem, psychoterapeutą, specjalistą terapii uzależnień, o swoim związku, będzie Pani łatwiej rozstrzygnąć co robić dalej i w czym jest sens. Mam wrażenie, że pomija Pani bardzo istotną kwestię w opisanej sytuacji - to, że ta relacja jest dla Pani bardzo destrukcyjna. Ważne aby rozważyła Pani różne alternatywy rozwiązania problemu, psycholog może Pani w tym pomóc.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Dzień dobry, to bardzo trudna sytuacja. Rozumiem, że mąż inaczej widzi całą sytuację. Zachęcam państwa do konsultacji u terapeuty pracującego z parami, jeżeli mąż nie wyrazi na to zgody - zachęcam do indywidualnego spotkania a psychologiem. Pozdrawiam.

Znalazła się Pani z pewnością w bardzo trudnej sytuacji. Z tego co Pani opisuje, mąż jest pod silnym i destrukcyjnym wpływem kolegi. Jeżeli rozmowy na ten temat niewiele dają, może warto zastanowić się co jeszcze Państwa łączy i na ile jesteście szczęśliwi w związku.
Sugerowałabym też aby skonsultowała się Pani z psychologiem/psychoterapeutą i opowiedziała mu o swoich problemach z mężem. Mogą się też Państwo udać na terapię par ale mąż musi być do takiego spotkania zmotywowany.

Pozdrawiam serdecznie.