Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem introwertykiem i nie potrafię rozmawiać z ludźmi

Witam. Mam 20 lat i odkąd pamiętam byłem introwertykiem. Czuję się z tym dziwnie a wręcz jak bym był gorszy od innych. Nie potrafię się odezwać w grupie i ludzie którzy mnie znają też za bardzo nie wiedzą jak ze mną rozmawiać. Na dodatek mam pracę związaną z kontaktem z ludźmi, po każdym dniu jestem wyczerpany. Kiedy mam wolny dzień najchętniej spędziłbym go sam w domu bądź gdzieś na łonie natury. W pracy jestem traktowany gorzej niż inni, szef mnie nie szanuje. Co mam robić ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Cykle snu

Nasz sen składa się zazwyczaj z kilku cyklów. Jeden trwa około 1,5 godziny. Czy wiesz, czym się charakteryzują te okresy snu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Witam serdecznie, Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u psychologa, który po wywiadzie będzie w stanie stwierdzić skąd wynikają Twoje problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Z kolei po określeniu natury Twoich kłopotów zaproponuje Ci odpowiednią formę pomocy - na przykład trening umiejętności interpersonalnych. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana do uczestnictwa w treningach rozwojowych, z komunikacji międzyludzkiej, poczucia własnej wartości, asertywności, wrażliwości albo uczestnictwa w pracy rozwojowej psychologiem.

Z przesłaniem dobrego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy