Karmienie niemowlaka a zbyt duże przybieranie na wadze

Dzień dobry, Moja córka 02. lipca skończyła 3 miesiące i waży 6,250 kg co według naszego lekarza za dużo. Zjada 7-8 posiłków dziennie (czasem zjadała 9 czyli co 2 godziny, ale od tygodnia staramy się, żeby zjadała co 3 godziny) między 630 a 800 ml na dobę. Karmimy mlekiem sztucznym, według opakowania powinna jeść 5 posiłków po 200 ml. Jak powinnam ją karmić, żeby zbyt nie przybierała na wadze? Czy jest sens zmniejszać ilość posiłków kosztem większej dawki? Z poważaniem, Klaudia

nie powinna tyle jejść , proszę ją zabawiać, dać smoczka. Czasem dziecko płacze nie z głodu tylko ze wzmożonego napięcia mięśni a jak pije to się rozluźnia, powinna pani spróbować nie karmic ja po 2 godzinach jak tylko zapłacze ale rozluźnić np. poprzez noszenie w pozycji na "fasolkę ", poprzez kulanie na boczki, i inne ćwiczenia które pokaże terapeuta lub lekarz rehabilitacji.