Kaszel u męża od trzech miesięcy i brak efektów po antybiotyku

Witam, mąż ma kaszel od przeszło 3 miesięcy leczenie antybiotykiem nie dało rezultatu i lekarz dał skierowanie na badanie przeciwciał w klasie IgD i IgM. Wynik przeciwciał w klasie IgM ujemny 0,14 a IgD 103,19. Brał antybiotyk przez 3 tygodnie Fromilid Uno 500mg ,kaszel się wyciszył, ale po jakimś czasie wrócił. Zrobił ponowne badanie na przeciwciała i wynik jest wyższy IgD 119,14 a IgN 0,17. Ponownie ma przepisane leczenie 2 tygodniowe tym samym antybiotykiem. Proszę o poradę.Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza pulmonologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.